Szanowni Państwo.

            Informujemy, iż Rządowe Centrum Legislacyjne opublikowało najnowszą wersję (z dnia 2.01.2019) projektu ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw. Projekt przewiduje m.in. wprowadzenie dodatkowego modułu w elektronicznej bazie danych o odpadach (BDO) – moduł ten ma dotyczyć jedynie kwestii raportowania gospodarowania odpadami i zastąpić obecną ewidencję odpadową. Równocześnie zwiększona zostanie liczba danych wskazywanych w ewidencji. Nowością będą też dodatkowe obowiązki ws. dokumentowania przewozu odpadów. W praktyce każdemu transportowi odpadów towarzyszyć ma karta przekazania odpadów z konkretnymi danymi (numer rejestracyjny pojazdu dokonującego przewozu i dokładna waga).

            Projekt ustawy został skierowany przez Ministerstwo Środowiska do zaopiniowania przez Komisję prawniczą RCL. Ustawa ma wejść w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, ale kluczowe przepisy dotyczące sprawozdawczości zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2020 r. Pobierz

Publikacje

Brak regionów to krok w dobrym kierunku

Agnieszka Fiuk – członek Rady Programowej Z...

02
Sie 2019

Cierpliwość jest bardzo wskazana

Agnieszka Fiuk – członek Rady Programowej Z...

10
Cze 2019

Jubileusz ZPGO

Sławomir Rudowicz- Przewodniczący ZPGO, Przegląd...

10
Maj 2019

Drogo nie znaczy lepiej

Agnieszka Fiuk – członek Rady Programowej ZPGO, ...

16
Kwi 2019

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.