Szanowni Państwo.

            Zapraszamy do udziału w warsztatach „Czy recykling odpadów opakowaniowych może być opłacalny dla MŚP?”, które odbędą się 26 marca 2019 w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach. Prowadzenie opłacalnej działalności gospodarczej w zakresie odbierania, zbierania, przetwarzania i recyklingu odpadów opakowaniowych pochodzących z selektywnej zbiórki stanowi poważne wyzwanie dla MŚP. Problemem są stale zmieniające się uwarunkowania rynkowe oraz konieczność sprostania coraz to wyższym wymaganiom odnośnie jakości surowców wtórnych. Wymaga to od firm elastyczności, odpowiedniej organizacji oraz przemyślanych inwestycji, które mogą być jednak ograniczane przez czynniki ekonomiczne, techniczne i prawne.
Europejskie Centrum Wiedzy na temat Wydajności Zasobów EREK oferuje MŚP działającym w zakresie gospodarki odpadami narzędzia, informacje oraz przykłady dobrych praktyk dotyczących rozwiązań logistycznych, technologicznych i organizacyjnych, które pozwalają firmom obniżyć koszty działalności dzięki ograniczeniu zużycia energii, wody i materiałów przy jednoczesnej poprawie efektywności, wydajności i opłacalności ich działania.

            Warsztaty, współorganizowane przez Europejskie Centrum Wiedzy na temat Efektywnego Wykorzystania Zasobów EREK oraz Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych we współpracy z Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, stanowią forum dyskusji na temat poprawy efektywności gospodarowania zasobami w recyklingu odpadów opakowaniowych w MŚP. W dyskusji uwzględnione zostaną m.in. aktualne i przyszłe polityki UE, związane z nimi tendencje rynkowe, aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne oraz dobre praktyki. Warsztaty organizowane są jako lokalne wydarzenie w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej „EU Industry Days” 2019.

Cele warsztatów:

  • Dostarczenie informacji dotyczącej znaczenia i możliwości poprawy efektywności gospodarki zasobami w MŚP oraz jej wpływu na opłacalność działalności;
    •    Przedstawienie możliwości i dobrych praktyk oraz wymiana doświadczeń dotyczących usprawnień organizacyjnych i technicznych związanych z odbieraniem, zbieraniem, przetwarzaniem i recyklingiem odpadów opakowaniowych w celu zwiększenia wydajności i opłacalności działania przedsiębiorstw oraz odzysku surowców wtórnych o lepszej jakości;
    •    Dyskusja nad najbardziej kluczowymi zagadnieniami i rozwiązaniami systemowymi (np. rozszerzona odpowiedzialność producenta - EPR) przyczyniającymi się do poprawy efektywności gospodarowania zasobami zarówno w samej działalności przedsiębiorstw, jak i całego systemu w kontekście opłacalności, możliwości technicznych, bodźców rynkowych oraz regulacji prawnych w Polsce i Europie Centralnej;
    •    Identyfikacja potrzeb informacyjnych podmiotów zajmujących się odbieraniem, zbieraniem, przetwarzaniem oraz recyklingiem odpadów opakowaniowych w zakresie optymalizacji ich działalności zgodnie z tendencjami rynkowymi.

Ponadto w trakcie warsztatów przedsiębiorcy będą mogli zapoznać się z narzędziami oferowanymi przez EREK w trakcie indywidualnych sesji coachingowych.

Do udziału w warsztatach zapraszamy firmy zajmujące się odbieraniem, zbieraniem, przetwarzaniem i recyklingiem odpadów opakowaniowych, organizacje odzysku oraz przedstawicieli organizacji branżowych i izb gospodarczych zrzeszających te podmioty.  

Program warsztatów

Rejestracja on-line

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty prowadzone będą w językach polskim i angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje pierwszeństwo zgłoszeń. 

Szczegółowe informacje.

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych:

Katarzyna Pastuszka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. +32 254 60 31 wew. 269

Izabela Ratman-Kłosińska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.32 245 60 31 wew. 243

Więcej informacji dot. warsztatów na stronie internetowej https://ietu.pl/warsztaty-erek-26-marca-2019/


           Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach!!!

PL banner warsztatów

Publikacje

Jubileusz ZPGO

Sławomir Rudowicz- Przewodniczący ZPGO, Przegląd...

10
Maj 2019

Drogo nie znaczy lepiej

Agnieszka Fiuk – członek Rady Programowej ZPGO, ...

16
Kwi 2019

Odpadowy Big Brother

Agnieszka Fiuk- czlonek Rady Programowej ZPGO, P...

07
Mar 2019

Nie bójmy się wolnego rynku

Karol Wójcik- Przewodniczący Rady Programowej ZP...

05
Lut 2019

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.