Szanowni Państwo.

            Nie bądź śladem na jezdni – zachowaj odstęp! To hasło przewodnie pierwszej w Polsce kampanii dotyczącej zagrożeń w ruchu drogowym, występujących w sektorze gospodarki odpadami. Kampania została przygotowana przez ENERIS Surowce pod patronatem Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami i Inspekcji Transportu Drogowego. Jej inauguracja zaplanowana została w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów.

            Celem Kampanii jest uświadomienie mieszkańcom ograniczenia widoczności, jakie wiążą się z prowadzeniem tak dużych pojazdów jak śmieciarki. Pracownicy komunalni - kierowcy i ładowacze - dziennie odbierają nawet 17 ton odpadów, przemierzają setki kilometrów, zarówno po wąskich osiedlowych uliczkach, jak i po lokalnych drogach. Mieszkańcy miast i wsi nie zdają sobie sprawy, że przechodząc zbyt blisko śmieciarki narażają się na wypadek - wystarczy nieuwaga, pośpiech by doszło do tragedii.

            W ramach Kampanii przygotowane zostały:

  • Spot kampanii dostępny pod linkiem https://we.tl/t-BvugmqNGsJ
  • 2 rodzaje plakatów: dla szkół oraz dla mieszkańców do wywieszenia w gablotach na osiedlach
  • 5 konferencji prasowych w 5 miastach (Kielce, Chrzanów, Strzegom, Gorzów, Piła)
  • Specjalne odblaskowe naklejki na śmieciarki.

            Zapraszamy do dołączenia się do kampanii poprzez działania informacyjne w swoich lokalizacjach czy umieszczanie naklejek odblaskowych na samochodach. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z Magdaleną Sułek-Domańską, Dyrektor Komunikacji ENERIS: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dziękujemy już dziś za przyłączenie się firmy EKO z Kalisza i kilku firm z województwa lubuskiego. W końcu bezpieczeństwo to wartość nadrzędna!

adffgfg

Publikacje

Gospodarka odpadami. Problemy, przyszłoś…

Gospodarka odpadami. Problemy, przyszłość i rozw...

03
Wrz 2020

Bezpieczni w pracy, czyli pierwszy rok K…

Magdalena Sułek-Domańska, Monika Kita- Koalicja ...

08
Kwi 2020

Nadchodzi wiosenny klimat

Karol Wójcik- przewodniczący Rady Programowej ZP...

08
Kwi 2020

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.