Szanowni Państwo,

uchwalona przez Sejm 9.01.2020 r. ustawa o zmianie ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, będzie rozpatrywana na posiedzeniu senackiej Komisji Środowiska w dniu 14.01.2020 r., w której udział wezmą przedstawiciele ZPGO- Karol Wójcik i Dominik Marczyk.

Przypominamy, iż w dniu 9.01.2020 r. Sejm uchwalił, niemal jednogłośnie, nowelizację ustawy o odpadach i ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, a ściślej przepisów dotyczących bazy danych o odpadach, która pozwala na prowadzenie papierowej ewidencji odpadów do 30.06.2020 r. W III czytaniu posłowie koalicji rządowej odrzucili wszystkie poprawki zgłoszone przez kluby opozycyjne, które m.in zakładały możliwość przekazywania przez ten okres także sprawozdawczości papierowej albo przedłużenia o rok terminu przejściowego. Znowelizowana w czwartek ustawa pozwoli przedsiębiorcom do końca czerwca br. prowadzić ewidencję odpadową również w formie papierowej. Nie oznacza to jednak, że te dokumenty nie będą musiały znaleźć się w BDO. Zgodnie z nowelą mają one być wprowadzane do Bazy niezwłocznie i zależy to zakończyć najpóźniej 31 lipca 2020 r. W czasie sejmowej debaty Ireneusz Zyska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu, zdementował “insynuacje i pomówienia kierowane w pierwszej kolejności pod adresem Pana Sławomira Mazurka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu, publicznie dziękując mu za wykonanie bardzo merytorycznej, głębokiej, analitycznej pracy związanej z uruchomieniem bazy danych o odpadach. System działa jest sprawny, jest intuicyjny, doskonale funkcjonuje”.

ustawa_o_czystosci_i_porzadku_w_gminach

senat

Publikacje

Gospodarka odpadami. Problemy, przyszłoś…

Gospodarka odpadami. Problemy, przyszłość i rozw...

03
Wrz 2020

Bezpieczni w pracy, czyli pierwszy rok K…

Magdalena Sułek-Domańska, Monika Kita- Koalicja ...

08
Kwi 2020

Nadchodzi wiosenny klimat

Karol Wójcik- przewodniczący Rady Programowej ZP...

08
Kwi 2020

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.