Szanowni Państwo,

             Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami objął patronatem branżowym 11. Konferencję Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, która odbędzie się w dniach 4-6 lutego 2020 r. w Bielsku-Białej. Związek będzie reprezentować przedstawiciel Rady Programowej ZPGO- Pani Agnieszka Fiuk. 

            Nadchodzący rok 2020 to wdrażanie kolejnego etapu zmian na rynku gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to wymuszone ostatnimi nowelizacjami przepisów, dostosowaniem się do rosnących wymogów europejskich, zmaganiem się samorządu i przedsiębiorców z trudnościami z zagospodarowaniem czy dalszym zbytem sporej części frakcji odzyskanych odpadów, lawinowo rosnącymi kosztami. Dyskusja nad oczekiwanym przez wszystkich zwiększonym udziałem przemysłu w zbiórce i przygotowaniu do recyklingu odpadów (ROP) wchodzi w kolejną, oby decydującą, fazę dyskusji. Poszukiwane są sprawdzone pomysły na rosnące obowiązki gmin i firm m.in. w zakresie osiągania poziomów recyklingu wynikające z nowelizacji ustawy czystościowej. Ważnym elementem konferencji będzie dyskusja pomiędzy recyklerami a zbierającymi odpady o rynku surowców odzyskanych. Spotkanie zapowiada się jako ciekawie forum wymiany doświadczeń praktyków wdrażających efektywne i innowacyjne systemy selektywnej zbiórki, sprawdzone modele współpracy z mieszkańcami i gminami. Konferencja to ponad 20 prelekcji, 4 sesje tematyczne, najlepsi eksperci, nowoczesny panel dyskusyjny, dodatkowo specjalne atrakcje oraz wyjazd techniczny. Wiodącymi tematami na sesjach będą:

- Zmiany prawne i ich konsekwencje dla rynku

- Praktyczne wdrożenia w zakresie selektywnej zbiórki

- Rozszerzona odpowiedzialność producenta

- Aspekty ekonomiczne selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów

- Rynek surowców odzyskanych

  Więcej informacji na stronie: https://selektywna.abrys.pl/, rejestracja na: https://selektywnazbiorka.konfeo.com/pl/groups

 

  Zapraszamy wszystkich, którzy zajmują się nowoczesnymi systemami gospodarki odpadami komunalnymi!

750x100 Abrys eko net 1

Publikacje

Gospodarka odpadami. Problemy, przyszłoś…

Gospodarka odpadami. Problemy, przyszłość i rozw...

03
Wrz 2020

Bezpieczni w pracy, czyli pierwszy rok K…

Magdalena Sułek-Domańska, Monika Kita- Koalicja ...

08
Kwi 2020

Nadchodzi wiosenny klimat

Karol Wójcik- przewodniczący Rady Programowej ZP...

08
Kwi 2020

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.