Szanowni Państwo.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska skierowało do konsultacji publicznych drugi, szerszy projekt ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw z dn.29.12.2020 (UD 136). Projekt przewiduje m.in. znakowanie worków przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych, tak by można było zidentyfikować gospodarstwo domowe, możliwość indywidualnego rozliczania mieszkańców bloków z segregacji, podniesienie maksymalnej opłaty za odpady z nieruchomości niezamieszkałych oraz podwyższenie kar za zaśmiecanie.

Członków Związku prosimy o przesyłanie uwag do dokumentu drogą elektroniczną w wersji edytowalnej do 18 stycznia 2021 r.

 Projekt ustawy       Uzasadnienie    Ocena Skutków Regulacji

Jednocześnie informujemy, iż w dniu 28 grudnia 2020 r. w Dzienniku Ustaw opublikowana została ustawa z dnia 17 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, która umożliwiła gminom rozliczać się z odpadów za 2020 rok w korzystniejszy dla siebie sposób. Przepisy tej nowelizacji zaczęły obowiązywać 31 grudnia 2020 r. Tekst ustawy do pobrania tutaj

 

Logo Ministerstwa Klimatu i Środowiska PL Pion

Publikacje

Reformę odpadową czas zacząć

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

Proste założenia zawiłego systemu ROP

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

"Covidowych" rozwiązań nadal b…

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.