Szanowni Państwo.

Opracowany przez rząd nowy program gospodarczy, tzw. Polski Ład, zakłada prawie 50% wzrost obciążeń dla osób rozliczających się podatkiem liniowym z 19% na 28%. Firm korzystających z tej formy opodatkowania jest około 700 tys., gdyż jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla biznesu, jak i dla budżetu państwa (po wprowadzeniu podatku liniowego w 2004 r. dochody budżetu z PIT znacznie wzrosły). Wprowadzenie projektowanych przez rząd zmian spowodowałoby, że podatek liniowy praktycznie straciłby sens. Projekt ma być procedowany przez Sejm RP już we wrześniu br. 


Wobec szczególnie dużej wagi problemu dla polskich Przedsiębiorców zwracamy się do Państwa o poparcie elektronicznej petycji pozostawienia podatku liniowego w dotychczasowej formie. Apel Rzecznika MŚP oraz treść i formularz petycji dostępny jest pod adresem: https://rzecznikmsp.gov.pl/petycja/

Prosimy także o zaangażowanie w  poparcie petycji pracowników zatrudnionych w Państwa firmach oraz o wysłanie Apelu Rzecznika MŚP kontrahentom.

Bardzo liczymy na Państwa pomoc i mobilizację !!!

Publikacje

Reformę odpadową czas zacząć

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

Proste założenia zawiłego systemu ROP

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

"Covidowych" rozwiązań nadal b…

Agnieszka Fiuk- Członek Rady Programowej ZPGO, P...

21
Paź 2020

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.