ASS

Do: Członków Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami

 

Szanowni Państwo.

W imieniu Przewodniczącego Związku- Pana Sławomira Rudowicza, serdecznie zapraszam Państwa do udziału w Zjeździe Szkoleniowo-Integracyjnym dla Członków Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami, który odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2018 r. w Karpaczu. Spotkanie będzie podzielone na dwie części – oficjalną i integracyjną. W ramach pierwszej, podsumowana zostanie działalność Związku za II półrocze 2018, a prezentacje wygłoszą zaproszeni goście: mec. Maciej Kiełbus z kancelarii prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners nt. zmian w ustawach odpadowych, p. Katarzyna Błachowicz nt. korzyści płynących z członkostwa w Klastrze Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, a o skutecznej ochronie przeciwpożarowej w branży gospodarki komunalnej opowie p. Tomasz Ignaczak reprezentujący Spółkę MULTIMON Polska. W programie także, wystąpienia Członków Związku- producentów sprzętu komunalnego. W ramach drugiej części spotkania, mającej na celu integrację środowiska, zapraszamy Państwa na biesiadną kolację oraz wycieczkę po malowniczych zakątkach Karpacza.

Mamy nadzieję, że dwudniowe wyjazdowe spotkanie będzie okazją do omówienia najważniejszych spraw związanych z obecną sytuacją przedsiębiorców z naszej branży, w sprzyjającej, nieformalnej atmosferze. Wierzymy, że najlepsze rozwiązania powstają w wyniku żywej dyskusji a Państwa cenne uwagi pozwolą nam jeszcze lepiej realizować strategiczne cele Związku, a zatem serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Mile widziana jest również obecność osób towarzyszących.

Poniżej szczegóły organizacyjne:

Miejsce:

Kompleks wczasowy Sandra SPA, ul. Obrońców Pokoju 3, 58-540 Karpacz (więcej o hotelu: https://www.sandra.karpacz.pl/)

Czas:

6-7 grudnia 2018 r.

Rejestracja:

Do 15.11.2018 r. na załączonej karcie zgłoszenia, którą prosimy wysłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt pobytu:

- 440,00 PLN brutto od osoby, nocleg w pokoju jednoosobowym

- 390,00 PLN brutto od osoby, nocleg w pokoju dwuosobowym

  Ze względów logistycznych, prosimy o przesłanie karty zgłoszenia do dnia 15 listopada br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program

Karta zgłoszenia

Informacje organizacyjne

 

Szanowni Państwo.

            Uprzejmie informujemy, iż na stronie https://mpit.bip.gov.pl/projekty-zarzadzen-i-uchwal/mapa-drogowa-transformacji-w-kierunku-gospodarki-o-obiegu-zamknietym-nowa-wersja.html zamieszczony został - w ramach roboczych konsultacji publicznych - projekt Mapy drogowej transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Uprzejmie prosimy o przekazanie ewentualnych uwag do działań zaproponowanych w projekcie do dnia 31 października br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Zwracamy się jednocześnie z prośbą o to, aby nie przekazywać propozycji zmian do treści opisowej projektu.

 Pobierz

GOZ

Szanowni Państwo.

Informujemy, iż Konkurs PRODUKT W OBIEGU został rozstrzygnięty!

Podczas gali rozpoczynającej targi POL-ECO SYSTEM wręczono nagrody laureatom konkursu Ministerstwa Środowiska PRODUKT W OBIEGU.

Konkurs był przeznaczony dla producentów, projektantów, dystrybutorów oraz usługodawców. Pierwszym jego etapem była weryfikacja i ocena zgłoszeń, kolejnym zaprezentowanie nominowanych produktów lub projektów na wystawie podczas tegorocznych targów.

Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Wspiera on również producentów, projektantów, dystrybutorów
i usługodawców, którzy swoimi produktami lub projektami, wpisują się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym.

Finaliści drugiej edycji konkursu PRODUKT W OBIEGU

Jury wyłoniło trzech finalistów konkursu. Przyznano również jedno wyróżnienie.

MIEJSCE 1. INTERSEROH Polska Sp. z o.o.
Maszyna kompostująca Oklin GG-02

MIEJSCE 2. CWD Sp z o.o.
Autotermiczna linia spalania i suszenia odpadów z systemem odzysku energii cieplnej

MIEJSCE 3. LEDIN Sp. z o.o. Sp. k.
Naświetlacz solarny LED line® 10W 1080LM 4000K biała dzienna

WYRÓŻNIENIE. Fabryka Taśm Transporterowych Wolbrom S.A.
ELASTrack – system gumowej nawierzchni przejazdowej

Konkurs PRODUKT W OBIEGU organizowany jest przez Ministerstwo Środowiska.

Konkurs sfinansowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

www.polecosystem.pl

 

ff

 

Szanowni Państwo.

Znamy już program Kongresu ENVICON Environment 2018!

3 dni debat, 10 sesji i paneli dyskusyjnych, niemal 100 wystąpień poprowadzonych przez znakomitych ekspertów! Wśród prelegentów będą nie tylko najważniejsi przedstawiciele administracji publicznej i dużych organizacji branżowych, ale i wielu przedsiębiorstw, które chcą skutecznie dbać o środowisko.

Program tegorocznej edycji ENVICONu jest bardzo przekrojowy i bogaty, a przede wszystkim dotyczy najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień w ochronie środowiska i gospodarce komunalnej. Gospodarka odpadami, wodna, energia z odpadów, czyste powietrze, energetyka, innowacje, inwestycje, efektywne zarządzanie w samorządach to tylko niektóre z wiodących zagadnień kongresu. Kongres został objęty patronatem: Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Energii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, NFOŚiGW, GIOŚ i IOŚ. Swój udział w kongresie potwierdzili m.in. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierz Kujda i jego zastępca Artur Michalski, Główny Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko, Sławomir Mazurek podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Anna Moskwa z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Minister Energii Krzysztof Tchórzewski. Przedstawiciele tych najważniejszych urzędów państwowych zabiorą głos w wybranych sesjach. W przygotowanie programu ENVICONu włączyły się wszystkie najważniejsze organizacje branżowe takie jak Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarki Odpadami, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie. Część z nich także objęła kongres swoim patronatem. W ENVICON włączyła się także Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, z którą organizator współpracuje przy sesji Stefa start-up i innowacje. Z kolei w organizację sesji Gospodarka o obiegu zamkniętym włączyła się koalicja RECONOMY tj. zrzeszenie różnych podmiotów, firm, instytucji zaangażowanych w promowanie idei GOZ.

Jak każdego roku ENVICON Environment jest wspierany przez różnych partnerów biznesowych, merytorycznych, prawnych, medialnych. Partnerami tegorocznej edycji są takie firmy jak Atmoterm SA, Coca Cola HBC Polska, Interseroh, SAUR Polska. Partnerami prawnymi są kancelarie: DZP, SMM Legal oraz Jerzmanowscy. Z kolei firma Unisoft jak w poprzednich latach, jest mecenasem Gali podczas której w tym roku zagra zespół Dżem. Unisoft jest także partnerem aplikacji mobilnej ENVICONu, dzięki której uczestnicy wydarzenia będą mogli się łatwo bezpośrednio kontaktować się ze sobą.

ENVICON Environment 2018 w Warszawie wraz z wydarzeniami towarzyszącymi (Gala Kongresu i Gala Finału Puchar Recyklingu) będzie z pewnością wspaniałym, jednym z najważniejszych wydarzeń w ochronie środowiska w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia

www.envicon.abrys.pl/kongres/#prog

 

Kontakt do mediów:

Magdalena Bielak

pełnomocnik zarządu ds. marketingu

Tel. 784 001 816, 537 635 426

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LOGO ENVICON ENVIRONMENT

Szanowni Państwo.

            Informujemy, iż w dniu 15.10.2018 Związek przekazał Ministrowi Środowiska uwagi do najnowszego projektu rozporządzenia Ministerstwa Środowiska w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń. Projekt obecnie procedowany jest przez Rządowe Centrum legislacji w ramach uzgodnień międzyresortowych.

Uwagi ZPGO

5.10.2018-proj-rozp-MŚ-ws.-wysokości-stawek-zabezpieczenia-roszczeń

Szanowni Państwo.

            Informujemy, iż Ministerstwo Środowiska opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie wysokości stawek zabezpieczenia roszczeń, po konsultacjach społecznych i opiniowaniu. Projekt obecnie procedowany jest jeszcze przez Rządowe Centrum Legislacyjne w ramach uzgodnień międzyresortowych.

            Poniżej najnowszy projekt ozporządzenia wraz z raportem z konsultacji publicznych.

5.10.2018-proj-rozp-MŚ-ws.-wysokości-stawek-zabezpieczenia-roszczeń

Raport z konsultacji publicznych

Szanowni Państwo.

            Zapraszamy do udziału w  IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018,  którą w tym roku Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, objął Patronatem Honorowym. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach, a udział jest bezpłatny. Pierwszego dnia Szczytu, w panelu dyskusyjnym „Samorząd lokalny” weźmie udział p. Karol Wójcik- Przewodniczący Rady Programowej Związku. Podczas dyskusji poruszony zostanie m.in temat gospodarki odpadami w samorządach, w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie.

            „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości" to temat przewodni tegorocznej edycji Szczytu Gospodarczego. W ramach zaplanowanych debat odbędą się dyskusje ukierunkowane na zabezpieczenie polskiej gospodarki pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej, otoczenia makroekonomicznego, bezpieczeństwa (gospodarczego, energetycznego, finansowego) jak również potencjału infrastrukturalnego i innowacyjnego. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali czołowi przedstawiciele świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu, zainteresowani obecnym stanem oraz przyszłością polskiej gospodarki z perspektywy kluczowych dla niej sektorów. Swój udział potwierdzili m.in.: Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Henryk Kowalczyk - Minister Środowiska, Sławomir Mazurek – Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Środowiska. Na zakończenie pierwszego dnia Szczytu odbędzie się Gala wręczenia statuetek "Bursztyn Polskiej Gospodarki 2018" - nagrody przyznawanej osobom, instytucjom bądź firmom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki w kraju i zagranicą. W tym roku „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2018” zostanie wręczony:

  • Minister Przedsiębiorczości i Technologii
  • Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  • Ministrowi Środowiska
  • Sekretarzowi Stanu Ministerstwa Finansów, Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej
  • Prezydentowi Miasta Siedlce
  • Prezesowi Zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A.
  • Prezesowi Zarządu Stadler Polska Sp. z o.o.

      Rejestracji mogą Państwo dokonać pod linkiem: REJESTRACJA - UDZIAŁ BEZPŁATNY. Program wydarzenia poniżej:

AKTUALNY PROGRAM Z PRELEGENTAMI

      Więcej informacji na temat Szczytu udzieli Pan Tomasz Sieduszewski, dyrektor Biura Zarządu Europejskiego Centrum Biznesu: +48 600 093 005, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

                                               Zapraszamy do udziału! www.osg2018.pl

header-v2.jpg

Szanowni Państwo.

            Informujemy, iż Ministerstwo Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia z 19.09.2018 r. Ministra Środowiska w sprawie minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych oraz dla opakowań po środkach niebezpiecznych. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie uwag do ww. projektu w terminie do dnia 8 października 2018 r., drogą elektroniczną na adres biura ZPGO.

            Poniżej projekt wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji, dostępny również pod linkiem:

Pobierz

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//515/12316351/12537001/12537002/dokument359842.pdf

Szanowni Państwo.

        Informujemy, iż w dniu 24 września br.,  Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, przekazał Ministerstwu Środowiska swoje stanowisko w ramach konsultacji publicznych projektu rozporządzenia w sprawie wizyjnego systemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów.

        Firmom zaangażowanym w proces konsultacji serdecznie dziękujemy. Pobierz       

        

 Szanowni Państwo.

                Informujemy, iż Ministerstwo Środowiska skierowało do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wizyjnego sytemu kontroli miejsca magazynowania lub składowania odpadów. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie uwag do ww. projektu wg. załączonej tabeli w terminie do dnia 20 września 2018 r., drogą elektroniczną na adres biura ZPGO.Pobierz

               Poniżej projekt wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji:

https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12315902/katalog/12533544#12533544

Szanowni Państwo.

Informujemy, iż Ministerstwo Środowiska skierowało do konsultacji publicznych następujące projekty rozporządzeń Ministra Środowiska:

  1. w sprawie rocznych poziomów recyklingu odpadów opakowaniowych pochodzących z gospodarstw domowych,
  2. w sprawie wzoru formularza sprawozdania.

            Uprzejmie prosimy o włączenie się w proces opiniowania i zgłaszanie uwag do załączonych dokumentów w terminie do końca dnia 18 września 2018 r., drogą elektroniczną na adres biura ZPGO.  Poniżej  projekty rozporządzeń wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji.

            Rozp. MŚ w sprawie rocznych poziomów recyklingu odpadów

            Rozp. MŚ w sprawie wzoru formularza sprawozdania

Publikacje

Nieoczekiwana zmiana

Agnieszka Fiuk- czlonek Rady Programowej ZPGO, P...

29
Paź 2018

Odpady: koniec wolnego rynku?

Sławomir Rudowicz- Przewodniczący ZPGO, wypowied...

28
Wrz 2018

Branża odpadowa ma złego doradcę

Agnieszka Fiuk- czlonek Rady Programowej ZPGO, P...

14
Wrz 2018

Brak przetargów może pogrążyć branżę odp…

Gazeta Prawna: " Brak przetargów może pogrą...

23
Sie 2018

Partnerzy

zpp

Jesteśmy członkiem
Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Wszelkie prawa zastrzeżone © ZPGO  |  Projekt i wykonanie: Hedea.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia Polityka plików cookies.